Banner

TUZLUCA'DA FİDAN DİKİM ÇALIŞMALARI

 FİDAN DİKİM ÇALIŞMALARI

Tuzluca  Belediyesi, daha yaşanılabilir çevre, daha yaşanılabilir Tuzluca hedefinden yola çıkarak, kentin görünümüyle ve havasıyla yaşanılabilir bir ilçe konumuna getirmek için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.
 Tuzluca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Abdullah KADIOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk KORKUSUZ  ve Orman İşletme Müdürü Taner TAZEGÜL ‘ün katılımları ile ilçemizde ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. 

Tuzluca’da ağaçlandırma çalışmaları kapsamında İlçenin giriş ve çıkışındaki yol kenarına  Huş, akça, top karaağaç ve akasyadan  oluşan fidanların  dikimine başlandı. İlçe genelinde çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Tuzluca Belediye Başkanlığı  ekipleri, yürütülen bu çalışmalar kapsamında, park ve yol kenarlarına  birçok adet ağaç dikimi gerçekleştireceği belirtildi. İlçenin ekolojik koşullarına uyum  sağlayacak ağaç türlerinin Tuzluca’da yaygınlaştırılacağını belirten Belediye Başkan Vekili Abdullah KADIOĞLU  “Ağaçlandırma çalışmaları, ilçenin kentleşmesi açısından önemlidir. Tuzluca’yı cadde ve sokaklarıyla, park ile bahçeleriyle her anını yaşamaktan daha da keyif alınabilecek bir kent haline dönüştüreceğiz" dedi.

Tuzluca Belediye Başkanlığı  ve Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü’nün işbirliğiyle ilçemizin giriş ve çıkışındaki yol kenarları  ağaçlandırıldı. Böylelikle güzel bir görünüm sağlanarak, Tuzluca’nın ağaçlandırmasında katkı sağlanması hedeflendi.


537
538
539
540
 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook