Banner

3 Aralık Engelliler Günü

       3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ

         İlçemizde 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Belediye Başkan Yardımcısı Faruk KORKUSUZ , ilçede yaşayan  engelli vatandaşlarımızı ziyaret etti ve  onlara çeşitli hediyeler verdi.

   Belediye Başkan Yardımcısı KORKUSUZ  konuşmasında;’’Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur.

Engelliler toplumumuzda bütün fertler gibi temel hak ve özgürlüklere sahiptir. Toplumsal hayatımızın içerisinde, engellilerin de hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır. Yaşama tutunma, var olma adına gösterilen bu gayretlerin, engelli insanlarımızın yaşam kalitelerini arttırıp, istihdam yoluyla özgürleşmelerini sağlamak, yaşam koşulları ve bakım hizmetlerini iyileştirmek, nihayet istihdam şartları yaratılarak ekonomiye etkin bir şekilde katılmalarının sağlanması, ön yargılarla mücadele etmek ve onlara güvenli bir gelecek sunmak, millet ve devlet olarak en temel görevimizdir.                                                  

Tuzluca Belediyesi olarak ilçemizdeki engelli kardeşlerimizi ziyaret ederek kendilerine küçük hediyeler takdim ettik. Bir gün değil, her günün engelliler günüymüş gibi duyarlı olmalı, onları yalnız bırakmamalıyız.  UNUTMAYALIM Kİ HEPİMİZ BİRER ENGELLİ  ADAYIYIZ!....Bu duygu ve düşüncelerle; engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, yürekleri sevgi ile dolu olan engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum,’’ dedi.


543
544
545
546
547
548
549
550
552
 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook