Banner

Tuzluca'da Su Sorununa Çözüm Toplantısı

TUZLUCA’DAKİ SU SORUNUNA ÇÖZÜM…………

Kars’ta,  Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Ünlendi Barajı’ projesi kapsamında  Tuzluca’nın sulama ve içme su sorununu çözmek için bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

Kars’ta düzenlenen toplantıya Kaymakam ve  Belediye Başkan Vekili Abdullah Kadıoğlu, DSİ 24.Bölge Müdürü Adil Sabancı, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Korkusuz , AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz  ve  AK Parti İlçe Başkanı Bekir Can  katıldı.

Tuzluca’da tarım ve hayvancılığın gelişmesi için önemli etken olan sulama sorunu  ile ilgili olarak DSİ 24.Bölge Müdürü Adil Sabancı, katılımcılara Göktaş Göleti yapılana kadar Tuzluca’daki su sorununu  regülatör sistemi ile çözüleceği  bilgisini verdi.

DSİ 24. Bölge Müdürü Adil Sabancı, yaptığı konuşmasında uzun yıllardır devam eden ve yapımı tamamlanamayan proje ile ilgili sorunları dile getirdi ve yetkililerden konu ile ilgili yardımcı olmalarını istedi.  Sorunların aşılması için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

 Karşılıklı görüş alışverişi ve çözüm önerileri üzerinde durulan toplantıda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Kadıoğlu, Tuzluca’nın gelişimi ve değişimi açısından önemi tartışmasız olan bu konunun, böyle bir ortamda görüşülmesinin son derece faydalı olduğunu, üzerinde mutabık kalınabilecek konuları birebir olarak görüşme neticesinde ortak bir mutabakata varılmasından duyduğu mutluluğunu belirtti.


625
626
627
628
629
 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook