Banner

TUZLUCA BELEDİYESİ, ‘’KANALİZASYONSUZ EV KALMASIN SLOGANI’’ İLE ALT YAPI ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

TUZLUCA BELEDİYESİ,   ‘’KANALİZASYONSUZ   EV KALMASIN SLOGANI’’  İLE ALT YAPI  ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

 Tuzluca Belediyesi, ilçemiz genelinde gerçekleştirilecek işler kapsamında ‘’Kanalizasyonsuz  Ev Kalmasın Sloganı’’ ile yerleşim alanlarının altyapı eksikliklerini gideriyor.

Alt Yapı çalışmalarına devam eden Tuzluca Belediyesi, şehrin en ücra köşesine kadar hizmet ulaştırmaya devam ediyor. Alt yapı çalışmalarıyla ilçemizin yeni yerleşim alanlarına kadar hizmet ulaştıran Tuzluca Belediyesi, Yukarı Mahalle Tekaltı Yolu Çıkmaz Sokak Mevkiinde bulunan altmış evin kanalizasyon çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar kapsamında yaklaşık 800 metrelik güzergâhta 110 mm PVC polietilen borular kullanılacak.
 

Belediye  Ekipleri, daha önce de  Cumhuriyet Mahallesi Hastane Yolu Mevkiinde, Yukarı Mahalle Eski Su Ambarı Mevkiinde bulunan otuz evin, Yeni Mahalle Çevreyolu Sokak mevkiinde  vb. yerlerde  kanalizasyon yapım çalışmaları gerçekleştirdi.

Belediye Ekipleri ile  çalışmalarını yerinde inceleyen  Belediye  Başkan Y.Faruk Korkusuz, Yukarı Mahallede  yapılacak altmış evin kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.  Mahalle sakinleriyle bir süre sohbet eden Belediye Başkan Y.  Korkusuz, daha önce  planladığımız Yukarı Mahalle Faro mevkiindeki yaklaşık 60 evin kanalizasyon çalışmalarına başladık. Hedefimiz  2018 yılı içinde kanalizasyonsuz hiç bir evin kalmamasıdır.dedi.

Mahalle sakinleri, Mahalleye yapılan ve yapılacak hizmetler vesilesiyle çalışmaları yerinde inceleyen  Belediye Başkan Y.’na  teşekkür ettiler.


712
711
710
709
708
 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook