Banner

YENİ PARKA ŞEHİT ASKER ALİ EKBER ASLAN’IN İSMİ VERİLDİ

Van’ın Saray ilçesinin İran sınırında bulunan Rasim Çömez Hudut Karakolunda   vatani görevini yaparken şehit olan  asker Ali Ekber Aslan’ın ismi ilçemiz Cumhuriyet Mahalle’sindeki  yeni yapılan parka verildi. Törene, Iğdır Valisi Enver Ünlü,   İlçe Kaymakamı Abdullah Kadıoğlu ve Tuzluca Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Korkusuz  başta olmak üzere protokolün diğer üyeleri, askeri erkan ve vatandaşlar  katıldı.

Tuzluca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Kadıoğlu, yaptığı açıklamada belediye meclisinin aldığı kararla şehit askerin ismini Cumhuriyet  Mahallesi'ndeki yeni yapılan parka verdiklerini söyledi.

Kaymakamımız Kadıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;’’ Gelecek teminatımız olan çocuklarımızın hizmetine sunduğumuz, Basketbol ve futbol sahası ile 17 adet çocuk oyun parkının açılışına teşriflerinizden ötürü şükranlarımı arz ediyorum.  Tuzluca Belediyesine vekâleten Başkanlık görevlendirmesi Eylül 2016 tarihinde yapılmıştır. Belediyemizin bu tarihteki borç miktarı 15.404.719 TL  iken bu gün itibariyle bu borç 11.804.909 TL’ dir. Yani 2 yılda 4 milyonun üzerinde borç ödenmiştir.

 Bununla birlikte 2 yıl içerisinde Tuzluca’mıza;

-6 Km sıcak asfalt

-82.000 m2 parke taşı döşemesi

-Bir modern mezbahane

-5 Kilometre kanalizasyon şebekesi, 2 adet 1000’ er kişilik foseptik

-Bir basketbol ve Voleybol sahası, 2 adet park, 18 adet çocuk oyun gurubu, 200 bank, 400 çöp konteynırı.

-6 Kilometre içme suyu şebekesi, 500 tonluk su deposu yapımı

-900 bin lira tutarında araç hibesi alımı

-20 binin üzerinde ağaç dikimi

-Yapımı devam eden 2 adet taziye evi

-400 bin TL ihtiyaç sahibi ailelere doğrudan destek sağlanmıştır.

 

İlçemize yapılan bu yatırımların toplam tutarı 12 milyon TL’nin üzerindedir.

Ve biliyoruz ki bütün bu hizmetler bir lütuf değil, milletimizin her ferdinin hizmetinde olması gereken asgari kamusal haklardır.

Bu yatırımların yanı sıra, Sayın Cumhurbaşkanımızdan, yereldeki yöneticiler olan bizlere kadar devletimizin iradesi;

Yerel yönetimlerin kişilere, guruplara, taraftarlara göre değil, kamusal hizmetin maksimum faydasına göre çalışma ahlakı oluşturmak; Şahısların yönetim tarzına göre işleyen bir yapı yerine; Kurumsallaşmış bir yerel yönetim ikame etmektir.

                Bütün bu hizmetleri yaparken aslında;

Silaha, yakıp yıkmaya değil, Bilime, Sanata hevesli bir nesil;

 Alkole, uyuşturucuya, bohemliğe müptela değil, spora koşan, hayata umutla bakan bir nesil;

Birbirine kin güden, garez eden değil; gıpta eden bir nesil;

Hülasa; aklını ve vicdanını birilerinin emellerine kiraya veren değil, hür iradesini ortaya koyabilen bir nesildir gayemiz.

                Sözlerimin hitamında başta parkımıza ismini verdiğimiz şehidimiz Ali Ekber ASLAN olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet dilerken, hatıralarını daima yaşatacağımız iradesinde olduğumuzu beyan eder saygılarımı sunarım,’’ dedi.

Şehitlerin isimlerini ölümsüzleştirmek istediklerini vurgulayan Tuzluca Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Korkusuz şunları belirtti:" Şehitlerimizin isimleri de kendileri gibi ölümsüz olsun diye Belediye Meclisimizden böyle bir karar aldık. Şehitlerimizin isimlerinin bir seda olarak da yankılanmasını devam ettirmek adına parklarımıza bu isimleri veriyoruz. Burada oyun oynayan her çocuğumuz bu vatan için canını feda eden şehitlerimizi tanıyacak. Bu vatanın emanetlerini devam edecektir,"dedi.

 

 

 


787
786
785
 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook