Banner

Tuzluca Belediyesi'nden 60 Çocuğu Kapsayan Sünnet Organizasyonu

Tuzluca Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleni kapsamında bu yıl ilçedeki 60 çocuk erkekliğe ilk adımı attı. 
 

Tuzluca Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla 60 çocuğun sünnetini üstlendi. Kıyafetleri dahil tüm masrafları karşılandı. Tuzluca  Belediyesi ‘ne ait Düğün Salonda   yapılan şölende 60 çocuk erkekliğe ilk adımı atmanın heyecanını yaşadı. 

İlçe Kaymakamı  ve  Belediye Başkan  V.  Abdullah Kadıoğlu   ile birlikte  hatıra fotoğrafı çektiren minikler ve aileleri, ona teşekkür ettiler. Çocuklar için düzenlenen şölende miniklere lokum ve çeşitli ikramlar yapıldı. Çocuklar, sünnet şöleninde aileleriyle birlikte gönüllerince eğlenerek unutamayacakları bir gün geçirdi.
Sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaşların her haliyle ilgilendiklerini ifade eden  Belediye Başkan Vekili Kadıoğlu , "Belediye olarak, kişinin doğumundan ölümüne kadar her haliyle ilgilenen bir kurum olarak bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlayışla bugün de 60 çocuğumuzun sünnet şöleninde bir araya geldik. Buradaki amacımız, ekonomik durumu iyi olan aileler çocuklarını nasıl sünnet organizasyonu yapıyorlarsa, biz de aynı şartları bu çocuklarımıza sağlamayı amaçladık. Bu çocuklara eğlenceler, ikramlar ve çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Yani ekonomik durumu iyi olan aile ne yapıyorsa biz de bu çocuklarımıza aynısını yapıyoruz. Çocuklarımızın sünnetle alakalı kıyafet ve diğer masraflarını da karşıladık.  Çocuklarımızın sünneti de  hijyenik bir ortamda gerçekleştirdik," dedi.
 

Çocuklar, steril bir ortamda gerçekleştirilen  sünnetin ardından evlerine gittiler.


818
821
820
819
 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook