Banner

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan’ı Ziyaret Etti

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,   Belediye Başkanı  Ahmet Sait Sadrettin Türkan’ı makamında ziyaret etti.

Rektör Alma, nezaket ziyaretinde Başkan Türkan’a, Iğdır Üniversitesi hakkında bilgi vererek,  gelecekteki hedeflerini anlattı. Üniversitelerin bulundukları bölgeye katkılarının çok büyük olduğunu belirten Rektör Alma, yerel idarelerinde bu konuda çok önemli işlev üslendiklerini, bu yüzden yerel idarelerle işbirliğini önemsediklerini sözlerine ekledi.

Ziyaretten çok büyük mutluluk duyduğunu belirten  Belediye Başkanı  Ahmet Sait Sadrettin Türkan; ‘’Bilimin olmadığı yerde gelişmenin ve ilerlemenin olamayacağını belirterek, kalkınmanın ancak bütün tarafların ciddi, tutarlı projelerle ortak aklın üretilmesi ile mümkün olduğunu, bu yüzden üniversitelerin yaptıkları çalışmaları çok önemsediklerini söyledi.  Belediye Başkanı  Ahmet Sait Sadrettin  Türkan, ayrıca Tuzluca Meslek Yüksek Okulunun ilçemize gelmesi  hususunda  Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’dan talepte bulunduk, bu çerçevede Meslek Yüksek Okulunun yer tahsisi için bazı yerlere baktık,  bu konuda  görüşmelerimiz ve  değerlendirmelerimiz devam edecek,’’ dedi.


873
 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook