Banner
Belediyemiz Geçmişimizi Yad Etti

Belediyemiz sadece su, taşıma, yol veya benzeri sorunlarla uğramıyor. Bunları sürekli gündemine alıyor ve hizmet veriyor. Biz elbette çok memnunuz. İlginç bir hizmeti ile karşılaştım.

Geçen hafta Tuzluca merkez camiinin önünde hiç bilmediğim bir şeyle karşılaştım. İnsanlar bir aracın önünde sıraya girmişlerdi. Araca baktım. İzmir lokma yazıları ve logosu ile giydirilmiş araçtı. Sordum “bu ne” diye. “ İzmir lokma “ dedi. Araçta ki usta. Nedir, nasıl yeni niçin yapılır? Peş peşe sıraladım sorular. Soruların ardı arkası da bitmedi tabi. Merak ediyor insan bunca insan neden kuyruğa girer. Ucuz mudur? “ Sahi usta bu İzmir lokma fiyatı nedir? “ Aracı da lokmayı da iyice inceledim.

Belediyemiz hayır için dağıttırıyormuş. Nihayet durumu anladım. Belediyemizin böylesi güzel hoş, insanları sevindiren hayır lokma ikramı yapması da ayrıca hem şaşırttı hem de sevindirdi.

Sohbet eder iken İzmir saray lokmasının ne olduğunu da öğrenmiş oldum. Nerede, niçin yapıldığını, nasıl ikram edildiğini de anlattı bana İzmir lokmacısı. Ölenlerin ruhunu anmak şad etmek, onlar için birlikte dua etmek, bunu lokma tatlısı ikramı ile yapmak ilginç, anlamlı ve çok güzel geldi.

İlçemizin nüfusu çok kalabalık değil. Hemen hemen her keste bir birini tanır. Lokmacının yaptığı bu hayır lokmasını da nerede ise onlarca, yüzlerce insan tattı. Onlarca yüzlerce insan dua etti.

Tuzluca belediyemizin değerlerimize sahip çıkmasıdır. Hayır için insanlarımızı yan yana, tatlı etrafında tatlı tatlı birleştirmesidir. Semboliktir fakat değerlidir ve güzel dualar, güzel dilekler ilişkilerimize hakim olması için vesiledir. Kalanların gidenleri hayır ile yad etmesi, geçmişe de sahip çıkılmasıdır. Köklerinden beslenen ağaçlar gibidir toplum. Belediyemiz köklerimize su vermeyi ihmal etmedi. Dualarımız, dileklerimiz köklerimizi derinleştirdi güçlendirdi.

Belediyemize hürmetlerimizi sunuyoruz.

Yazan : Ayşe Yeşildallı


Tarih : 2017-04-25
İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz

 

 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook