Banner
Belediyenin Çabasına Saygı Duyuyorum

Tuzluca da yaşayan dedem vefa at etti. Allah rahmet eylesin. Defin işlemleri ile uğraşır iken ne yapabiliriz diye düşündük. Çevresinde bilinen, tanınan sevilen bir insandı dedem. İnsan ruhen, manevi olarak kendini borçlu hissediyor. Ödenemeyecek bir manevi borç hissettiğim.

Defin işlemlerinde Tuzluca belediyesi saygın, işleri kolaylaştırıcı hizmet sunuyor. Acıya saygı duyan, vefa at edeni onure eden hizmetler. İnsan başına gelmediğinde ölümü, ölüm sonrasını defin işlemlerini pek bilmiyor. Bilse de ruhsal olarak hissedemiyor.

Definin ardından Ankara lokması ikram etmeyi düşündüm. Nasıl yapacağımı araştırdım. Tuzluca da pek bilinen bir şey değil ama olsun sonuçta manevi olarak dedeme dua olur, hayrına olur diye Ankara saray lokma dökmeye karar verdim. Malzemelerim vardı. Aracım vardı. Gider iken götürmüştüm.

Lokma aslında yurdumuzun her yanında biliniyor. Her yöreye özgün yapılıyor. Mezarlıkta definden sonra Ankara hayır lokmasını ikram eder iken insanlar Ankara lokma fiyatını soruyor. “ Bu hayır lokması ve ücreti olmaz “ dedim. Hayrın değeri gönülden gelen duadır. Gidenin hayrına yad edilmesidir.

Hayat ölüm ile var. Ölüme değer vermek hayata da değer vermektir. Defin işlemlerinde, sonrasında Tuzluca belediyesinin verdiği destek, katkı bizler için çok değerliydi ve önemliydi. Küçük ilçelerin en güzel yanı ise, insanların bir birini tanıması, zor anlarında bir birlerine destek sunmalarıdır. İşlerini birlikte yapmaları, sorunlarını birlikte çözmeleri, hayırlarını gönülden paylaşmaları insanı etkileyen büyüleyici güzelliktir.Ankara lokmacısı olarak bu hayır çalışmalarını destekliyorum.

Tuzluca belediyesinin sayfasını gördüğümde bu değerli hizmetine dair hem bilgilendirme hem de teşekkürlerimi yazmak istedim. Tuzluca da Ankara da veya ülkenin neresinde olursak olalım. Hayatta, ölümde bizler için hayır da bizler için. Bizler bunun değerini bilmek ve bu değeri büyütmek için çabalıyoruz. Belediyenin çabasını saygıyla takdir ediyorum.

Yazan : Osman Dedeli


Tarih : 2017-04-25
İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz

 

 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook