Banner
Tuzlucaya Taşınan Memur

Daha birkaç gün önce, İzmir evden eve nakliyat hizmeti veren firmamız ile İzmir den Tuzluca’ya, tayini çıkan bir memur ailenin eşyalarını taşıdık.

Tayini çıkan memur arkadaş ilk geldiğinde, “bir çok firma ile görüştüğünü, güven edinemediğini, bilgi almak istediğini” söyledi. İzmir nakliyat, firmaları ile yaptığı görüşmelerden kafası iyice karışmıştı. Onlarca sorusu birikmişti. Bu iş nasıl olacak? Güvenlik nasıl sağlanacak? İzmir evden eve nakliyat fiyatı ne olacak? Eşyalar kırılır mı, dökülür mü hasar görür mü? Kaç gün sürer? Bana nasıl bir güvence verebilirsiniz? Bir dizi sorusunu, çay kahve eşliğinde detaylıca cevaplandırdık. Bilinçli yurttaş olduğundan, laf dolandırmayı, söz kalabalığını asla kabul dahi etmedi. Somut ve belgeli konuşmayı tercih etti.

Biz firmamızın, şehir içi ve şehirlerarası taşımacılık yetki belgesini, mükellef levhamızı, oda kaydımızı, sigortalı personellerimizi, kendi araçlarımızı sunduk. Her biri için ayrı ayrı açıklama yaptık. İzmir nakliyat fiyatı takıldığı üzerinde en çok durduğu mevzu oldu. Haksız sayılmaz tabiki. Fiyat aldığı her firmadan arasında iki, üç katı sayılabilecek çok farklı fiyatlar almış. Bu farkın nedenini almak istedi. “ucuz olsun demiyorum, güvenli olsun. Ama pahalı da olmasın hizmetin gerçek fiyatı olsun istiyorum. Bu denli ısrarım bundan.” Söylemini ve vurgusunu da yaptı. İzmir evden eve hizmeti veren firmaların çoğu korsan olduğundan, haksız rekabetten kaynaklı fiyat farkları akıl alır gibi değil. Fakat İbrahim abi durumu gayet iyi anladı.

İzmir asansörlü nakliyat ihtiyacı İbrahim Bey’in eşyaları için ihtiyaç oldu. Firmamızın asansörü olduğundan artı maliyet oluşmadı. Gayet hızlı ve güvenli çalışma oldu.

İşin sonucunda İbrahim Bey’i yeni tayinin çıktığı Tuzluca’ya götürdük. Tuzluca’yı da görmüş olduk. Sahiden güzelmiş. Yaşanılası bir ilçeymiş. İbrahim Bey zaten kendisi tayinini istemiş o da gayet sevinçle gitti ve sevinçle yerleşti.

Yazan : Ali Güzel Yeşilyurtlu


Tarih : 2017-04-21
İsminiz Soyisminiz

Firmanız

Web

Telefonunuz

Şehir

Görüşünüz

 

 • Tuzluca Belediyesi

  Yukarı Mahalle Hamam Sokak No: 6 Tuzluca/IĞDIR

  0476 311 20 12 - 35

  info@tuzluca.bel.tr

 • Sosyal Medya

 • Bizi Takip Edin

  • twitter facebook